Xiaomi Mi 12’de 200 Megapiksel Kamera Tartışması!

Xiaomi, şimdi Mi 12’yi tanıtmadı lakin hakkında bilgiler gelmeye başladı. Yer alan bilgiler ortasında kamera özelliklerinin ön planda tutulacağı söylenirken, şirketin bu telefonuyla “en âlâ kameralı telefon” mükafatını alacağı da öne sürülenler ortasında.

Xiaomi Mi 11, geçtiğimiz yıl piyasaya çıkmıştı. Xiaomi Mi 11 Lite’ı ise şimdi kullanıcılarla buluşturan Xiaomi, yavaş yavaş Mi 12’ye hazırlanıyor. Telefon hakkında sızıntılar gelirken, bilhassa kamerasıyla kıymetli bir model olacağının da altı çiziliyor.

Xiaomi Mi 12’nin Weibo’da yayınlanan sızıntılara nazaran Qualcomm’un en yeni işlemci sürümünü kullanması bekleniyor. Buna nazaran Snapdragon 888 Plus ile piyasaya sürülmesini beklemek hakikat olabilir. Snapdragon 888+, 200 MP’e kadar kamera dayanağına sahip bir işlemci. Xiaomi Mi 12’nin de 200 MP’lik bir kamerayla geleceği söylemi öne çıkıyor.

Bu büyük heyecan yaratan bir sızıntı olsa da, şimdilik pek sağlam temellere dayandığını söylemek güç. Daha fazla bilgi için biraz daha beklemek hakikat olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir