Windows’un Kaygılı Düşü Mavi Ekran, Windows 11 ile Birlikte Değişiyor!

Resmi Windows 11 duyurusundan dört gün sonra Microsoft, 22000.51 sürümüyle Dev Channel’da Insider’lar için birinci derlemeyi (build) yayınladı. Yeni derlemede sunulan özellikler pek çok kişi tarafından incelendi. Ve sonuçta Microsoft’un, işletim sisteminin büyük bir tekrar dizaynla geleceği sözünde yapmadığını hepimiz kabul ettik.

Hatta Mavi Mevt Ekranı’nın (Blue Screen of Death BSOD) bile, Windows 11’de farklı bir biçimde karşımıza çıkacağını öğrendik. YouTuber Martin tarafından fark edildiği üzere BSOD kısaltması artık Mavi Ölüm Ekranı değil, Siyah Mevt Ekranı (Black Screen of Death) manasına gelecek.

Art planın rengi dışında, tanıdık imajdan pek farklı bir şey yok üzere görünüyor. Ayrıyeten, bu değişikliğin bu yıl içinde tüm kullanıcılara sunulduğunda Windows 11’in son yayın sürümünde de bulunup bulunmayacağını söylemek şu an için güç.

Firma, 2016’da Insider önizleme derlemesinde Yeşil Mevt Ekranını tanıttığında da emsal bir değişiklik kelam konusuydu. Microsoft’un söylediğine nazaran bu, önizleme derlemelerindeki yanılgıların son kararlı sürümlerden ayırt edilmesini kolaylaştırmak için yapılmıştı. Redmondlu dev, Windows 11 önizlemeleri için burada da birebir mantığı uyguluyor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir