Windows 11 Uygulama Mağazası’na Apple Ürünleri Gelebilir!

Önümüzdeki devirde pek çok tanınan uygulama Windows 11’e bir bir gelecek üzere görünüyor. Değerli Android uygulamaları için çalışmalar varken, öte yandan Microsoft CEO’su Satya Nadella, Apple uygulamalarını da bu platformda görmek istediklerini söyleyerek, iMessage için umutlu olduklarını belirtmişti. Uygulama dayanağıyla ilgili bir öteki açıklama da Windows 11 işletim sistemi şefi Panos Panay’dan geldi.

Panos Panay, The Verge ile yaptığı röportajda Windows 11 ile baştan aşağı değişen Microsoft Store’un yeni periyotta geliştiriciler için daha özgür bir platform olacağını söylerken, pek çok uygulama marketini de ağırlamak istediklerini lisana getiriyor. Windows 11’de Amazon’un uygulama mağazasından Android uygulamaları indirilebiliyor ve şirket, bunu daha pek çok iş birliği ile geliştirmek istiyor.

Steam ve Epic Store üzere oyun mağazalarının da Windows 11 platformunda yer almasını istediklerini söyleyen Panay, Microsoft Store’u büyütmek için uygulama geliştiricilerinden hisse alınmayacağını da müjdeledi. Windows kullanıcılarının aradıkları her şeyi bulabilecekleri büsbütün özgür bir mağaza sistemi yaratmayı amaçladıklarını anlatan Panay’ın, Epic Games ve Steam’e yönelik büyük düşleri var üzere görünüyor. Şimdilik Epic Games ve Steam’den ise mevzuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil. Pekala, siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Epic ve Steam, Microsoft ile bu mevzuda mutabakata varabilir mi?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir