Windows 11 Geliyor

Microsoft’tan çeşitli isimler, biz müddettir “Windows’un geleceği” yahut “yeni kuşak Windows” hakkında ipuçları veriyor. Buna CEO Satya Nadella da dahil. Şirket 24 Haziran’da büyük bir Windows aktifliği düzenleyecek ve merak edilen yanıtları bu aktiflikte öğreneceğiz.

Yine de, o güne kadar daha pek çok sav duyacağız üzere görünüyor. Bu savlardan tahminen de en şaşırtan olanı artık geldi. Ünlü sızıntı kaynağı Evan Blass, Twitter’da Windows 11’den bahsetti. Yani Windows 10’un geleceğinin, daha doğrusu gelecekteki isminin Windows 11 olma ihtimali güç kazandı.

From the “Don’t take screenshots of this build” department: a forthcoming Microsoft OS called Windows 11.

— Evan Blass (@evleaks) June 3, 2021

Bu argüman, Microsoft’un yeni Sun Valley güncellemesi için heyecanı artırıyor. Sun Valley ile Windows 10 dizaynının değiştireceğini ve iptal edilen Windows 10X’ten öğelerin bu güncelleme ile Windows’a ekleneceği esasen konuşuluyor. Fakat artık ön plana çıkan, yeni Windows’un Windows 11 ismi ile anılıp anılmayacağı.

Eğer Windows 10 ismi Windows 11 ile değişecekse, yapılması beklenen değişikliklerin de çok büyük olacağını iddia etmek güç değil.

Etkinliğe şimdi birkaç hafta var; bu yüzden çok daha fazla tez ve sızıntı görmek şaşırtan olmaz. Microsoft’un sanal Windows aktifliği, 24 Haziran’da gerçekleşecek ve internet üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir