Wi-Fi Meyyit Bölge Problemine Son

Wi-Fi sinyallerinin meskenin her noktasına gereğince güçlü ulaşamaması bugün pek çok meskenin ortak sorunu. Meskenlerin büyüklüğü, duvarların kalınlığı, uzun koridorlar üzere nedenlerle modem ya da yönlendiricilerin yaydığı sinyaller her odaya, her noktaya gereğince güçlü ve kaliteli ulaşamıyor. Bu sıkıntıya yönelik pek çok ağ tahlili bulunuyor; bunların en bilineni ve ülkemizde en tercih edileni ise Wi-Fi menzilini genişleten eserler. Kablosuz ağ pazarının lideri TP-Link®, güçlü menzil genişletici ailesine güçlü özellikli yeni bir model daha ekledi.

RE550 model yeni menzil genişletici (range extender), güçlü antenleri ve OneMesh dayanağı ile Wi-Fi sinyallerini daha geniş bir alana iletebiliyor. AC ve çift bant takviyesi sayesinde yüksek kablosuz ilişki suratları da sunuyor. Eser ayrıyeten erişim noktası (access point-AP) moduna da sahip ve yüksek süratte kablolu temas dayanağı ile kullanıcıların pek çok muhtaçlığını karşılamış oluyor.

Modem ya da yönlendiriciden aldığı Wi-Fi sinyalini bulunduğunu noktada tekrarlayarak meskenin başka bölgelerine ileten menzil genişleticiler, prize takılarak kullanılan eserler. Eserden en yeterli randımanı alabilmek için gerçek noktaya yerleştirilmesi çok kıymetli. Modemden güçlü sinyal alınan bir yerdeki prize takılarak ve çok kolay biçimde modemle eşleştirilerek çalışan eser, geniş kapsama alanı ile standart bir konuttaki meyyit bölge sıkıntısını kolaylıkla çözebiliyor. RE550 üzerinde yer alan akıllı sinyal göstergesi, aygıtın yanlışsız noktaya pozisyonlandırılması konusunda kullanıcılara yol gösteriyor. Ayrıyeten TP-Link’in iOS ve Android takviyeli Tether uygulaması sayesinde hem eserin konseyimi, hem de sonrasında idaresi son derece kolay ve rahat bir halde yapılabiliyor.

Hem Kablosuz Hem Kablolu Yüksek Sürat, Geniş Kapsama

Çift bant dayanağı olan eser, 5 GHz bandında 1300Mbps, 2.4 GHz bandında ise 600Mbps kablosuz suratlara ulaşabiliyor. Bu yüksek suratlar sayesinde online oyun, görüntü konferans, HD sinema üzere uygulamalar rahatlıkla yapılabiliyor. Eserde yer alan Uyarlanabilir Yol Seçimi, Yüksek Sürat Modu üzere özellikler sayesinde hem yönlendiriciye giden en süratli temas yolu otomatik seçiliyor, hem bant genişliği en üst seviyeye çıkarılıyor. Bunlar da Wi-Fi ağının performansını yükseltiyor ve kullanıcıların tecrübelerini güzelleştiriyor.

RE550 üzerinde üç adet ayarlanabilen, güçlü anten yer alıyor. Bu antenler Wi-Fi sinyallerinin daha geniş bir alana iletilmesini sağlıyor. Ayrıyeten TP-Link’in OneMesh dayanağına sahip olan aygıt, bir OneMesh dayanaklı modem ya da yönlendirici ile kullanıldığında otomatik olarak bir mesh ağı oluşturuyor. Bu sayede tıpkı ağ ismi ve şifresi ile meskende kesintisiz temasın keyfi çıkarılıyor.

Menzil genişletici üzerinde bir adet Gigabit Ethernet ilişki noktası yer alıyor. Kablo ile ağa dahil olan aygıtlar, bu noktaya bağlanarak yüksek süratte ağa erişebiliyorlar. Eser ayrıyeten AP modunda kablolu ilişkiyi kablosuz hale getirmeyi de sağlıyor. Üstelik 3 x 3 MIMO takviyeli bir kablosuz ağ oluşturulabiliyor. Bunun için de yalnızca Ethernet kablosuzu RE550’ye takmak kâfi oluyor.

RE550 menzil genişleticinin tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 85 USD olarak açıklanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir