WhatsApp, Snapchat gibisi özellik üzerinde çalışıyor

Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, iOS platformu için Snapchat gibisi bir özelliğin denemelerini gerçekleştiriyor. Platform böylece, gönderilen fotoğrafları ve görüntüleri bir sefer görüntülemeyi sağlayacak.

WABetaInfo‘nun haberine nazaran, yakın vakitte Android beta test kullanıcılarının beğenisine sunulan özellik, 2.21.140.9 sürümüyle iOS beta kullanıcılarının da denemesi için faal olacak. Yeni özelliğin yanı sıra, uygulama içi bildirim sisteminde yeniliğe gidilmesi de planlanıyor.

WhatsApp yeni özelliğinde ufak bir fark bulunduracak

Özelliğin kullanıma sunulmasıyla, görüldükten sonra kendini yok eden fotoğraf ve görüntüler göndermek için Snapchat’teki özellik kullanılabilecek. Lakin Snapchat versiyonunun bilakis, WhatsApp rastgele birinin ekran imaj alıp almadığını söylemeyecek.

Beta sürümünde kullanıma sunulan öteki bir özellik, tekrar tasarlanmış bir uygulama içi bildirimi oldu. Güncelleme ile kullanıcılar artık bildirim başlığında fotoğraf, görüntü, GIF ve çıkartma olarak daha fazla detay görebilecek.

WhatsApp, Uygulama içi bildirim yine tasarlanmış olsa da, bir bildirisi okursanız sohbeti olağan formda açma gerekliliğinden ve bu halde yapılmadıkça okundu olarak sayılmayacağını söyledi.

WhatsApp beta test kullanıcıları, özelliği TestFlight‘tan güncelledikten sonra, yeni özelliği istedikleri üzere deneme bahtını elde edecek. Uygulamanın bu özellikleri ne vakit herkese açık formda yayınlayacağı şimdi muhakkak değil. Lakin beta test kademesinde olduğu için fazla uzun süremeyeceği iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir