WhatsApp Masaüstü Beta Programı Duyuruldu

WhatsApp, Android ve iOS sürümleri için çoklu aygıt dayanağını yayınladıktan sonra, bu takviyesi geliştirmek için WhatsApp Web/Masaüstü üzerinde çalışıyor. WhatsApp ayrıyeten, herkese açık bir beta programı başlatıyor. Böylece beta programına kaydolan kullanıcılar, şirkete geri bildirim sağlayarak dayanağın gelişmesine yardımcı olabilecekler.

Şirket, kullanıcıların yeni özellikleri test etmesine imkan tanıyan WhatsApp Masaüstü için bir beta programı başlattı. Windows ve macOS için kullanılabilen beta sürümünü yükleyen tüm kullanıcılar beta programına katılabilecekler. WhatsApp Masaüstü uygulaması birinci kere yükleyen kullanıcılar, resmi olarak beta test kullanıcısı haline geliyor. Böylece kullanıcılar, tüm beta güncellemelerini otomatik olarak alacaklar ve her yeni güncelleme var olduğunda manuel olarak yükleme yapmak zorunda kalmayacaklar.

WhatsApp Masaüstü için bir beta test kullanıcısı birtakım yeni özellikleri test etmeye başlayabilir. Uygulama bilgisayarlara yüklendiğinde, sesli iletisi göndermeden evvel dinleme imkanı sunulacak. Bu özellik şu anda Android ve iOS sürümleri için de geliştirme evresinde.

Son olarak uygulamayı yükleyen beta kullanıcılarının, rastgele bir problemle müsabakaları durumunda bunu direkt WhatsApp’a bildirebileceklerini belirtelim. Bir sorun tespit eden kullanıcılar, WhatsApp Masaüstü Ayarları > Bize Ulaşın kısmından WhatsApp ile irtibata geçebilecekler. Burada sorunun ne olduğunun açık bir formda söz edilebilmesi için rastgele bir ekran imajı de eklenebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir