WhatsApp, çok kullanılan özelliğinde değişikliğe gidiyor

WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla yayınladığı 2.21.4.15 yaması ile birlikte ilişki gönderimlerini daha kullanışlı ve verimli bir hale getirdi. Şu an için geliştirilme etabında olan özelliğin, kararlı sürümünün ne vakit çıkacağına dair şimdi bir bilgi yok.

Beta notlarında “Büyük irtibat önizlemesi” olarak isimlendirilen özellik, gönderilen linklerde yüksek kaliteli önizleme imkanı sunacak. Şu anda önizlemeleri küçük fotoğrafla dört satıra sığdıran uygulama, yeni güncellemesi ile birlikte Telegram‘a bir adım daha yaklaşıyor.

Yeni özellik hem Android hem iOS için sunulacak

WABetaInfo‘nun Twitter hesabından paylaştığı özellik, birçok kullanıcı için kıymetsiz üzere görünse de verimlilik açısında epey değerli olarak bedellendiriliyor. Yeni gelen özellik ile birlikte kullanıcılar birbirlerine bir temas (link) göndermek istediklerinde artık daha büyük önizleme sayesinde adrese gitmeden kontağın neyle alakalı olduğunu görebilecek.

“Büyük temas önizlemesi”nin iOS ve Android görünümü

WhatsApp’da görüntü kalitesini seçmekte mümkün olacak

Büyük irtibat önizlemesi“nin yanı sıra WhatsApp görüntü kalitesinde de değişikliğe gidiyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberlerde uygulamanın görüntü kalitesini seçme imkanı sunacağı açıklanmıştı.

Buna nazaran “otomatik, en âlâ kalite ve bilgi tasarrufu” olmak üzere üç farklı seçenekte görüntü kalitesini seçme imkanı tanıyacak. Şu anda beta sürümünde test edilen bu özelliğin kullanıcılar tarafından epeyce sevildiği söz ediliyor.

Yeni özelliğe nazaran şayet internetiniz az ise ”veri tasarrufu” seçeneğini açabilirsiniz. ”Otomatik” seçeneğini faal ettiğinizde ise uygulama, irtibat çeşidine bağlı olmak koşulu ile imaj kalitesi ve internet tüketimi ortasında en âlâ dengeyi sağlayacak. Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzda ise “en kaliteli” seçeneği ile görüntü açabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir