Vivo’nun Yeni Serisi iQOO 7 Sıvı Soğutma Tekniği Kullanıyor

Akıllı telefonlarda donanımlar performans hudutlarını zorlarken artık sıcaklık kıymetlerini de muhakkak bir düzeyde tutma gereksinimi ortaya çıktı. Bilgisayarlarda gördüğümüz sıvı soğutma sistemlerin küçük türevleri akıllı telefonlarda yer almaya başladı.

iQOO 7 neler sunacak?

Vivo’nun yıl başlarında piyasaya sürdüğü iQOO 7 akıllı telefon modeli iki farklı versiyona ayrılarak Hindistan için önümüzdeki hafta sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Seride firma yenilikçi bir sıvı soğutma tekniği kullanıyor.

iQOO 7 modelinde 6000 milimetrekarelik bir yüzey alanı ısıyı dağıtmak için kullanılıyor. Magnezyum alaşımlı plaka, termal macun ve buhar odası tasarımı ile 14 dereceye kadar soğutma sağlanıyor.

iQOO 7 Legend modelinde ise 4096 milimetrekare ile dalın en büyük buhar odalarından biri kullanılıyor. Kılcal yapı ve pompa tesiri ile ısı süratli bir formda grafit plakanın soğuk kısımlarına yanlışsız yönlendiriliyor.

Yepyeni iQOO 7 modelinde Snapdragon 888 yonga seti, 12GB RAM ve 4000mAh kapasiteli batarya üzere ayrıntılar yer alıyordu. Hindistan versiyonunda ise Snapdragon 870 5G yonga seti, 8GB RAM, 4400mAh kapasiteli batarya biçiminde farklılıklar yer alıyor.

iQOO 7 Legend ise asıl amiral gemisi olacak. 6.62 inçlik AMOLED ekran, 300Hz dokunmatik suratı, Snapdragon 888 yonga seti yanında 12GB RAM, 4000mAh kapasiteli batarya, 66W süratli şarj üzere yepyeni ayrıntılar bu modelde yer alacak. Tanıtım 26 Nisan tarihinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir