Vivo NEX Fold, beklenenden erken gelecek: İşte ayrıntılar

Akıllı telefon pazarında katlanabilir ekranlı aygıtlar artık trend haline geldi. Bilhassa Samsung, Huawei ve Xiaomi üzere şirketler bu alanda kozlarını oynarken, yakın vakitte bunlara Vivo, Google ve OPPO üzere üreticilerde dahil olacak. Son günlerde Xiaomi’nin yeni jenerasyon katlanabilir telefonu üzerine çalıştığı öne sürülürken, bunun beraberinde Vivo’nun da yeni telefonuna dair haberler ortaya çıkmaya başladı. Çinli kaynaklar, Vivo NEX Fold hakkında birinci bilgileri gözler önüne serdiler.

Vivo’nun yeni katlanabilir telefonunu önümüzdeki yıllarda piyasaya sürüleceği söyleniyordu. Fakat yakın vakitte ortaya çıkan rapora nazaran Çinli üretici, Vivo NEX Fold ismindeki katlanabilir telefonunu bu yıl sonlarına hakikat kullanıcılara ulaştıracak.

Vivo NEX Fold, bu yıl içinde piyasaya sürülecek

Geçtiğimiz haftalarda Vivo, birtakım NEX aygıtları için ticari marka müracaatında bulundu. Şirketin müracaatta bulunduğu modellerinden birinin de NEX Fold olduğu ortaya çıktı. İşte artık bu aygıtın çıkış tarihi, kaynaklar tarafından bir defa daha gündeme geldi.

Tanınmış teknoloji casuslarından Ice Universe’ye nazaran Vivo’nun bir sonraki akıllı telefonu NEX 5 olmayacak. Şirket bunun yerine, birinci katlanabilir aygıtı olan NEX Fold modelini piyasaya sürecek.

DSCC (Screen Supply Chain Consulting) CEO’su Ross Young, yaptığı bir açıklamada NEX Fold modelinin ekranına dair bir kadro bilgiler verdi. Bu bağlamda Çinli üreticinin birinci katlanabilir telefon, piyasada içe hakikat katlanan en büyük modellerden biri olacak.

Xiaomi, Mi Mix Fold modelinde 8.01 inçlik dahili ekrana yer verirken, Huawei ise Mate X2’de 8.0 inçlik dahili ekrana yer vermişti. Lakin Vivo’nun her iki telefondan daha büyük bir dahili ekrana yer vereceği söyleniyor. Bu, 8.1 ila 8.2 inç ortasında olabilir.

Söylentilere nazaran NEX Fold bu yıl piyasaya sürülecek. Lakin aygıtın kullanıcılara tam olarak ulaşması Ocak ayını bulabilir. Çünkü birinci olarak Çin pazarında satışa sunulacak olan bu telefonun, birkaç ay sonra ise global pazarlara gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir