Ülkemizde Üretilen Reno5 Lite Satışa Çıktı!

Dünyanın önde gelen başkan akıllı eser markası OPPO, merakla beklenen Reno5 Lite modelini Türkiye’de üreterek tüketicilerin beğenisine sundu. Yaratıcı görüntü özellikleri, üstün performansı, ince ve hafif dizaynıyla dikkat çeken yerli üretim Reno5 Lite’ın Çift-Görüntülü Video (Dual-View Video) üzere özellikleri kullanıcıların yaratıcılığını ortaya çıkararak ‘başrol benim’ diyenlerin kendi kıssalarını yaratmalarına yardımcı olacak. OPPO’nun yeni Hayat Kadar Canlı Tasarımı (Flowing Light Design) konseptine sahip Reno5 Lite trend belirleyenler için kusursuz bir seçenek olarak da karşımıza çıkıyor.

Özellikleri ve hakkında ayrıntılı bilgileri aşağıda bulacağınız Reno5 Lite şu an OPPO tarafından 4299 TL fiyatla tavsiye edilen fiyatla satışa sunulsa da şu an online kanallarda 3500 TL civarında fiyat etiketiyle bulunabiliyor ve bu manada avantaj sağlıyor.

Bugün akıllı telefonların yalnızca anılarımızı kaydetmeye yarayan eserler olmadığını söyleyen OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, Türkiye’de ürettikleri yerli Reno5 Lite modeli ile ilgili olarak şunları söyledi: “Akıllı telefonlar öykülerimizi anlatma biçimimizi yeniliyor ve onları farklı perspektiflerden anlatmamızı sağlıyor. Reno5 Lite kullanıcıların belirlediği kriterleri karşılayan bir akıllı telefon olarak dikkat çekiyor. Kullanıcılarımızın beklentilerini biliyoruz ve OPPO Reno5 Lite’ı Türkiye pazarına sunmaktan memnunluk duyuyoruz.”

Kendi öykünün başrolü sensin

Fotoğraf ve görüntü özelliklerinde eşsiz teknolojilerle birlikte gelen Reno5 Lite, kendi öykünüzü çekebileceğiniz tüm özelliklere sahip bir akıllı telefon. 48MP çözünürlüğünde dörtlü art kameraya sahip Reno5 Lite modelinde fotoğraf ve görüntülerinize derinlik kazandırmak için ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP mono kamera ile ahenk içinde çalışıyor.

Reno5 Lite modeli selfie çekmeyi sevenler için de epeyce başarılı özellikler sunuyor. Önde 32MP çözünürlüğünde bir kamerası bulunan akıllı telefon, iki perspektifi tek seferde yakalamanın yeni bir yolunu sunuyor. Çift İmajlı Görüntü özelliği hem ön hem de art kameralardan birebir anda kayıt yapabiliyor. Bir yandan art kamerayla etrafınızı çekerken başka yandan ön kameranın da yüzünüzdeki heyecanı ölümsüzleştirdiği anı tek bir ekranda görebilir, bunu toplumsal medyanızda paylaştığınızda arkadaşlarınız ortasında fark yaratabilirsiniz.

OPPO’nun Yapay Zeka Portre Görüntü özelliği Reno5 Lite modelinde yenileştirilmiş bir halde karşımıza çıkıyor. Bu özellik, çekilen görüntüdeki bireyleri tanıyor ve onları akıllı bir formda geri plandan ayırt edebiliyor. Çekimdeki kişi parlak renklere sahip olurken geri planda kalanlara ise bir siyah beyaz portre uygulanıyor ve böylelikle portrenin öznesi olan kişi öne çıkıyor.

Monochrome Görüntü, tam da yaratıcılıklarını renklerle söz etmeyi seven kullanıcılar için biçilmiş bir kaftan. Bu özellik her karede tek RGB (Kırmızı-Yeşil-Mavi) rengi vurguluyor ve öteki renk spektrumlarını filtreliyor. Böylelikle zıt renkleri yan yana sıralayarak çekmiş olduğunuz görüntüye heyecan katıyor.  Perde ardında Elektronik İmaj Sabitleme (EIS) özelliği çalıştığı için hareket halinde bile sabit bir görüntü kaydı yapabiliyorsunuz.

Reno5 Lite, gündüz ya da gece çektiğiniz fotoğrafta art planı beğenmemeniz durumunda da sizi memnun edebilecek özelliklerle birlikte geliyor. Dinamik Bokeh bulanıklaştırma efekti ışığı çizgilere dönüştürüyor ve art planın detaylarının görülmesini engelliyor. Gece Portresi ise geri plana çok hoş ve yuvarlak mercek ışıkları koyuyor. OPPO Reno5 Lite ayrıyeten Yapay Zeka Sahne Geliştirme 2.0 özelliği ile 22 çeşit görüntüyü tanıyor.

Son olarak oluşturduğunuz görüntüleri toplumsal medyanızda paylaşmadan evvel Soloop uygulaması ile filtreyle, altyazıyla ve müzikle paylaşılabilir sinema kalitesinde bir klip haline getirebilirsiniz.

Daha uzun pil ömrü

Reno5 Lite, 4310mAh pil ve 30W VOOC Süratli Şarj 4.0 teknolojisiyle birlikte geliyor. Bu sayede 56 dakikada tam şarj olurken, gün içinde yahut akşam piliniz bitmek üzereyken 30W VOOC Süratli Şarj 4.0, Reno5 Lite’ı süratli bir formda şarj ediyor. Yalnızca 5 dakikalık şarjla 2,9 saat YouTube izleyebiliyorsunuz. Gün içinde şarjın bitmesi durumunu da ortadan kaldıran akıllı telefon ile tek şarjda 16 saat çevrimiçi görüntü seyredebilirsiniz. Uzun pil ömrüne gereksinim duyan görüntü içerik üreticilerini de düşünerek geliştirilen Reno5 Lite, Sistem Performansını Uygunlaştırıcı (System Performance Optimizer) ile daha uzun ömürlü bir kullanım sunuyor.

İhtiyaçlara nazaran düzenlenebilen Reno5 Lite’ın kullanıcıları ekranın açık kaldığı süreyi ve karanlık modu istedikleri üzere tasarlayabiliyor. Flexdrop ve Google iş birliğiyle gerçekleşen Üç Parmak Çeviri özelliği verimliliği kıymetli ölçüde artırıyor. Tıpkı vakitte Oyun Kısayol Modu, Oyuncu Modu, Unsurlu Ekran Bildirileri ve Ayarlanabilir Oyun Dokunuşu üzere özelliklerle kendinizi büsbütün cümbüşün içinde hissedebilirsiniz.

Özel bilgilerinizi koruyor

Reno5 Lite özel bilgilerinizin korunmasını sağlayan özelliklere de sahip. Bu özellikler şahsî datalarınızı kurtaracak ve onları meraklı gözlerden uzak tutacak biçimde tasarlandı. Uygulama Kilidi uygulamasıyla diğer kullanıcıların hangi uygulamalara erişebileceklerini, hangilerine erişemeyeceklerini büsbütün denetim edebilirsiniz. Böylelikle telefonunuzu birine vermeniz gerekirken sırlarınızı da vermek zorunda kalmazsınız. Telefonunuzu bir projektöre yahut TV ekranına bağlayarak iş arkadaşlarınıza sunum yaptığınızı düşünün. Bu türlü bir sunumda en son isteyeceğiniz şey özel bir iletinin ekranda belirmesi olacaktır. Ekran Kaydı Saklılık Müdafaası (Screencast Privacy Shield) banner bildirimleri ve iletileri sınırlarken, ekrana çıkmaması gereken bildirileri da filtreden geçiriyor.

Renklerin dansı…

OPPO Reno5 Lite iki farklı çarpıcı renkle tüketiciye sunuluyor. Hayat Kadar Canlı Tasarımı konseptini kullanan OPPO, bu teknolojisiyle birinci bakışta aldatıcı bir formda tek renk üzere gelen imgeye derinlik kazandırıyor. Sonsuz Siyah, koyu siyahtan daha açık siyah renge kadar değişebilen yumuşak bir siyah renk yelpazesi sunuyor. OPPO’nun birinci kere kullandığı Aurora Moru’nda ise, kompozit bir 3D art panelde Sıvı Kristal Kaplama (Liquid Crystal Coating) süreci uygulanıyor. Telefonu muhakkak bir açıda tuttuğunuzda mor olan art yüzünde adeta gözeneklerden sızmış üzere bir yeşil görebilmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir