TP-Link Deco’lar ile Eksiksiz Mesh Ağı Oluşturulabiliyor

Meskenlerdeki farklı internet sıkıntıları için tesirli tahlillerden biri Mesh WiFi ağı oluşturmak. Birebir ağ ismi ve şifresi ile meskenin içinde gezinirken dahi kesintisiz bir internet sağlayan Mesh WiFi ağları, hem güçlü bir irtibat, hem daha geniş kapsama alanı sunuyor. TP-Link’in Mesh mesken sistemi olan Deco ailesi, tıpkı vakitte güçlü güvenlik özelliklerine de sahip.

Yakın vakte kadar TP-Link Deco ailesi, yönlendirici (router), menzil genişletici (range extender), powerline özellikli olmak üzere güçlü model seçeneğine sahipti lakin ‘modem’ ailenin eksik üyesiydi. Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan WiFi 6 dayanaklı Deco X20-DSL modem ile Deco ailesi bu eksikliği giderdi ve büsbütün Deco modellerinden oluşan bir mesken ağı kurmak mümkün hale geldi. Mevcut Deco kullanıcıları da modem yenilemek istediklerinde Deco X20-DSL’i tercih ederek Mesh WiFi ağlarını çok daha güçlü hale getirebilecekler ve tek bir uygulama ile (Deco uygulaması) tüm ağı denetim edebilecekler.

TP-Link, Deco Mesh ailesini daima geliştirdi, yeni ve farklı gereksinimlere, bütçelere uygun modeller ile aileyi zenginleştirdi. Bunun yanı sıra farklı özellikli modeller de sundu. Menzil genişletici ya da powerline adaptör özellikli Deco modelleri oluşturuldu. Tüm Deco’ların birlikte sıkıntısızca kullanılabilmesi, kullanıcılara ağı genişletirken esneklik sağlıyor. Örneğin Deco M5 modeli ile Mesh ağı oluşturan bir kullanıcı, bir müddet sonra bu ağa menzil genişletici olan Deco M3W’yi ya da biri menzil genişletici olan Deco E3 paketini ekleyebiliyor. Android ve iOS takviyeli Deco uygulaması üzerinden yeni eklenen Deco modellerini ağa eklemek de çok kolay, bir uzmanlık gerektirmiyor.

Modem olarak da bir Deco modelinin tercih edilmesi başta sürat olmak üzere kullanıcılara pek çok avantaj sağlıyor.  Modem üyesi eksikken de son derece sağlıklı bir Mesh WiFi ağı oluşturmak mümkündü. Fakat modemin WiFi gücü Deco’ların gerisinde kalabiliyordu. Artık Deco X20-DSL ile bu sorun ortadan kalktı. WiFi 6 teknolojisine sahip olan Deco modem, çok daha süratli, istikrarlı ve geniş kapsama alanlı bir ağ oluşturmayı sağlıyor. Deco Mesh ağının gerçek gücü ve performansı, modemin de eklenmesiyle ortaya çıkıyor.

Ayrıyeten tüm Deco’lar Deco uygulamasıyla akıllı telefonlar üzerinden, her yerden denetim edilebiliyor. Modem de Deco ailesinden olduğunda tüm konut ağı tek bir uygulama üzerinden izlenebiliyor, her tıp ayarı, denetimi yapılabiliyor. Modem ayarı için farklı bir uygulama ya da arayüz kullanılması gerekmiyor. Bu da kullanıcılara önemli bir avantaj sağlıyor.

TP-Link, Deco ailesini geliştirmeye devam ediyor. Daima yeni modeller ile seçenek oluşturulurken eser kümesi olarak da zenginleştiriliyor. Örneğin Deco modem konusunda da kullanıcılara yakında seçenek sunulacağı bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir