SSD Fiyatları 2023 Yılına Kadar Yükselmeye Devam Edebilir

Dünyayı kasıp kavuran yonga krizinin yanına bir de kripto para çılgınlığı eklenince işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Zati kendisini sıkıntı yönetim eden depolama belleği kesiminin üzerine Chia Coin yükü binince stok derdi kaçınılmaz oldu.

Phison’dan kritik uyarı

Depolama kesiminin kalbindeki firmalardan birisi olan Phison da artık meşakkate dikkat çekiyor. Hali hazırda esasen denetimcilerin tedariğinde dert yaşanırken Chia Coin nedeniyle yaşanan talep patlaması bunu körükledi.

Ayrıca Bkz.”Android, yürürken akıllı telefon kullananları önlerine bakmaları konusunda uyaracak”

Firma önümüzdeki aylarda yüksek talebe bağlı olarak SSD fiyatlarının yüzde 10 civarında artacağını ön görüyor. Ayrıyeten SSD denetimcilerinin tedariğinde 2023 yılında kadar yetersizliğin devam edeceğinin de altını çiziyor.

Yılın birinci çeyreğinde 460 milyon dolar gelir ve 60 milyon dolar kar elde eden Phison denetimcilerin yanı sıra Xbox Series örneğinde olduğu üzere özelleştirilmiş SSD sistemlerine de imza atıyor. Geniş bir müşteri yelpazesi olan firma bu bakımdan bölüme hayli hâkim. Döküm dalındaki külfetlerin bir an önce çözülmesi SSD tarafını da rahatlatacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir