Samsung’un 8 yaşındaki birinci akıllı saati Android’e veda ediyor

Samsung, eski bir aygıtı için verdiği dayanağı yakında kesecek. Şirketin Android işletim sistemli birinci akıllı saati Galaxy Gear, artık dayanağı kesilmiş teknolojik eserler kervanına katılacak. Ancak yeniden de firma, hala daha bu modeli kullananlara, yeni işletim sistemine geçmeleri konusunda baht tanıyacak.

Galaxy Gear, Galaxy Store hizmetlerinden yoksun kalacak

Samsung, kamera donanımlı akıllı saatinin 2013‘te piyasaya sürülmesinden bu yana orjinal Galaxy Gear‘daki Android uygulamalarını destekliyor. Bununla birlikte Sam Mobile’a nazaran Samsung, 5 Ağustos 2021‘den itibaren Galaxy Store hizmetlerini sona erdireceği için akıllı saat üzerindeki uygulamalar da takviyesini yitirecek.

Samsung aygıt sahiplerini Tizen’e geçme konusunda uyardı

Samsung, Galaxy Gear sahiplerine Galaxy Store uygulamalarını almaya devam etmek için saatlerini Tizen işletim sistemine güncellemeleri gerektiğini belirtti. Tizen’e geçmek; kullanıcı bilgilerini kaybetmek ve kimi uygulamalar için takviye sağlanmaması manasına geliyor. Lakin Samsung, Tizen güncellemesini birinci olarak 2014 yılında yayınladı. Yani yeni işletim sistemine geçmek için hayli vakit vardı.

Bu bildirim pek çok kullanıcıya ulaşmayabilir. Birden fazla Galaxy Gear sahibi muhtemelen daha üst aygıtlara geçti. Fakat hala bu akıllı saatleri kullanan varsa Tizen’e güncelleme yapma talihleri bulunuyor.

Samsung Galaxy Watch 4’ün fiyatı ortaya çıktı

Birkaç gün evvel Samsung Galaxy Watch 4‘ün fiyatı ortaya çıkmıştı. Beklenen akıllı saat 380-400 Euro fiyat bandında satışa sunulacak. Aygıt 40mm ve 44mm boyutlarında gelecek. Ek olarak şık ve işlevsel özellikler de saatte yer alacak.

Sizler Samsung‘un Galaxy Gear akıllı saatlerine takviyesini kesmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir