Samsung’dan Akıllı Konut Adımı

Samsung Electronics, “Galaxy İleri Dönüşüm Programı”nın kapsamını yenilikçi bir tahlil ile genişletiyor.  Yeni “Galaxy Konutta İleri Dönüşüm” programıyla eski Galaxy akıllı telefonlar, kolay bir yazılım güncellemesiyle çeşitli IoT (Nesnelerin İnterneti) temelli aygıtlara dönüştürülerek yeni bir fonksiyon kazanabilecek. Samsung, programın beta hizmetini ABD, İngiltere ve Kore’de uygulamaya koydu. “Galaxy Konutta İleri Dönüşüm” sayesinde kullanıcılar eski Galaxy aygıtlarını çocuk ekranı, hayvan bakımı tahlili ve ferdî ömür usulü gereksinimlerine karşılık veren farklı araçlar olarak tekrar kullanabiliyor.

Her mesken bir akıllı konuta dönüştürülebiliyor

“Galaxy Konutta İleri Dönüşüm” programı, Galaxy aygıtlarda bulunan yerleşik sensörlere yeni fonksiyonlar getirerek gelişmiş ses ve ışık kontrolü özellikleri sunuyor. Kullanıcılar eski cihazlarındaki SmartThings uygulamasında bulunan SmartThings Labs aracılığıyla bu dönüşümü yapabiliyor.

Galaxy aygıtları, gelişmiş yapay zekâ (AI) tahlili kullanarak günlük ortamdaki sesleri daha yanlışsız bir biçimde ayırt edebildiğinden, kullanıcılar muhakkak ses tiplerini kayıt altına alabiliyor. Örneğin aygıt; bebek ağlaması, köpek havlaması, kedi miyavlaması ya da kapı çalınması üzere sesleri algıladığında, kullanıcının akıllı telefonuna ikaz gönderebiliyor ve kullanıcı kaydedilen sesi dinleyebiliyor.
Cihazlar ışık sensörü fonksiyonu görerek bir odadaki ışık seviyesini de ölçebiliyor. Kullanıcılar, odadaki ışık evvelden belirlenen düzeyin altına düştüğünde SmartThings üzerinden ışıkları yahut televizyonu açması için aygıtı evvelden ayarlayabiliyor.

Sesi ve ışığı daima olarak algılamaya devam etmesi için aygıtın uzun mühlet etkin çalışması gerekiyor. Bu nedenle Samsung, “Galaxy Meskende İleri Dönüşüm” programı kapsamında, pil kullanımını en aza indirmek hedefiyle pil optimizasyon tahlili de sunuyor. Aygıtlar tıpkı vakitte SmartThings’e problemsiz bir biçimde bağlanarak SmartThings ekosisteminde yer alan başka birçok IoT aygıtıyla etkileşime geçebiliyor.

Sorumlu tüketim ve üretim amacına odaklanan yenilikçi bir tahlil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir