Samsung 45 Milyar Dolarlık Yatırım Yapıyor

Geçtiğimiz Ocak ayında Samsung’un ABD’de yeni bir fabrika kurmayı planladığına dair haberler çıkmıştı. Gelen son bilgilere nazaran şirket önümüzdeki ay ABD ve Güney Kore (Pyeongtaek) ile ilgili yatırım planlarını açıklayacak. Samsung’un kelam konusu ülkelerde inşa edeceği yeni üretim tesislerine 44.74 milyar dolar harcayacağı bildiriliyor.

Özellikle, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ikinci tesisin inşasına yönelik yatırımların 17 milyar dolar olacağı kestirim ediliyor. Fabrika Texas, Arizona yahut New York lokasyonlarından birinde kurulabilir. Ayrıyeten mümkün seçenekler ortasında şirketin birinci fabrikasının bulunduğu Austin kenti de yer alıyor.

ABD fabrikası 2023’te faaliyete geçecek

ABD’de kurulması planlanan yeni Samsung fabrikasının inşaatına bu yıl başlanacak. Şirket, tesisin tüm ana ekipmanlarını 2022’de kuracak ve üretime 2023’te start verecek. Güney Koreli dev geçen Ekim ayında, Austin’deki tesisinin yakınında 258 dönümlük arazi satın almak için bir müracaatta bulunmuştu. Güney Kore’de inşa edilecek fabrika hakkında ise şimdi çok fazla bilgi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir