Qualcomm, Snapdragon 888 Plus İşlemcisini Tanıttı

Taşınabilir Dünya Kongresi 2021 tüm süratiyle sürerken tanıtımlar yapılmaya devam ediyor. Bugünkü aktiflikte sahne alan Qualcomm da beklenen duyuruyu yaptı ve Snapdragon 888 Plus işlemcisini gözler önüne serdi.

Snapdragon 888 Plus, elbette 5G modem içeriyor ve geleceğin amiral gemilerine hayat vermesi bekleniyor. Yeni işlemci oyunculara özel içeriklere de mesken sahipliği yapıyor. Qualcomm kıdemli lider yardımcısı Christopher Patrick, tanıtımda yaptığı açıklamada: “Snapdragon, birinci sınıf Android tecrübesiyle eş manalıdır, En yeni amiral gemimiz Snapdragon 888 Plus 5G taşınabilir platformumuz, kullanıcıların hak ettiği birinci sınıf cümbüş, irtibat ve oyun tecrübelerini sunmaya yardımcı olacak,” derken, topu akıllı telefon üreticilerine atarak kelamlarını noktaladı: “OEM üreticilerinin en yüksek performanslı platformumuzu temel alan lansmanlarını görmeyi heyecanla bekliyoruz.”

Snapdragon 888+, içeriğinde yer alan Kryo 680 CPU çekirdeği ile 3GHz’e kadar frekans gösterebiliyor ve Adreno 660 GPU ile 6’ıncı kuşak Quallcom AI Engine’e yer veriyor. Performans bakımından Snapdragon 888’e nazaran yüzde 20’lik bir artış gösteren Snapdragon 888 Plus, öte yandan 144Hz QHD ekranlarda oyun oynama yeteneği sunan Snapdragon Seçkine oyun paketini de kullanıyor. Böylelikle bu yeni işlemci ile yeni jenerasyon taşınabilir oyunlarda yüksek kare suratında daha akıcı bir oyun tecrübesi sağlanabilecek.

Snapdragon 888 Plus’ı pek çok markanın kullanacağını biliyoruz. Asus, Honor, Vivo, Motorola ve Xiaomi dahil olmak üzere daha pek çok premium telefon üreten markanın örneklerini ise 2021’in 3’üncü çeyreğinden itibaren görmeye başlayabileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir