Profesyonel Tanıtım Filmi

Günümüzde artan ve çoğu markanın ya da kurumun çeşitli nedenlerle tercih ettiği tanıtım filmlerini biliyoruz. Peki profesyonel tanıtım filmi nedir, fiyatları nelerdir, nasıl çekilir? Detaylar için yazımıza göz atabilirsiniz.

Profesyonel Tanıtım Filmi Nedir?

Tanıtım filmleri, sahibi olduğunuz ya da bağlı bulunduğunuz kurumun, kuruluşun, firmanın ya da şahsınızın seslenmek istediği kitleyi hedef alan ve belirli bir plan dahilinde hedef kitleye sunulan videolardır. Profesyonel tanıtım filmi çekmek için mutlaka iyi bir plana, profesyonel olarak bu işi yapan bir ekibe ve benzeri çeşitli etkenlere dikkat etmek gereklidir.

Profesyonel tanıtım filmi çekmek isteniliyorsa, bunun pek çok farklı amacı olabilir ve bu amaçlar doğrultusunda akıllıca plan yapılıp profesyonel bir ekipten yardım alınması şarttır. Çünkü amatörce tarafınızdan çekilen ve tanıtım filmi olarak düzenlenen videoların aksine, profesyonel bir tanıtım filmi çekmek ciddi bir emek ve çalışma gerektirir.

Bu nedenle profesyonel tanıtım filmi çekme amacınızın ne olduğunu belirlemek ilk şarttır diyebiliriz. Şahsınıza ait bir şirketin, firmanın, işletmenin tanıtımını yapmak istiyor olabilirsiniz. Bağlı olduğunuz kurumun temel değerlerini, kurumun vizyonunu ve misyonunu ön plana çıkararak hazırlanmış bir tanıtım filmi hazırlatmak istiyor olabilirsiniz.

Firmanızın, şirketinizin ürettiği ve sattığı bir ürünü tanıtmak; bu ürünü olası müşterilerinizin beğenisine sunmak istiyor olabilirsiniz. Ya da bir turizm bölgesinin, bir mekanın, bir şehrin ya da ilçenin değerlerini ve güzelliklerini içeren bir tanıtım filmi hazırlatmak istiyor da olabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz amaçlar dışında daha pek çok amaç sayabiliriz. Ancak unutmamalısınız ki sizler sahibi olduğunuz firmanın, işletmenin ya da bağlı bulunduğunuz kurumun hangi özelliğini ön plana çıkarmak istiyorsunuz, hangi konular üzerinde özellikle durmak istiyorsunuz öncelikle buna karar vermelisiniz.

Profesyonel tanıtım filmi için anlaşacağınız ekiplerden çoğu Youtube tanıtım filmleri, kurumsal tanıtım filmleri, ürün tanıtım ve etkinlik tanıtım filmleri gibi pek çok farklı konuda sizlere bilgi vereceklerdir.

Profesyonel Tanıtım Filminin Önemi

Elbette bir tanıtım filmi çekmek markanız, işletmeniz, firmanız ya da bağlı bulunduğunuz kuruma büyük avantaj sağlayacaktır. Peki profesyonel tanıtım filmi çekmek neden bu kadar önemli? Çünkü araştırmalara göre, insanlar günün büyük bir çoğunluğunu video izleyerek, belirli sosyal medya platformlarında zaman geçirerek geçiriyorlar.

Bu nedenle sosyal medyada, farklı platformlarda yayınlanacak ve profesyonelce hazırlanmış bir tanıtım filmi izlemek insanların dikkatini çekecektir, onların aklında kalacaktır. Eğer kurumsal bir tanıtım filmi çekiyorsanız, tanıtım filmi sayesinde kurumsal bir bütünlük elde etmiş olursunuz.

Eğer bir şehri, bölgeyi turizm amaçlı ya da başka amaçlarla tanıtacak bir film çekmek istiyorsanız; akılda kalıcı ve profesyonel ekipmanlarla çekilmiş, profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmış ve düzenlenmiş bir tanıtım filmi yayınlamak çok daha dikkat çekici olacaktır.

Şirketinizde, firmanızda ya da işletmenizde verdiğiniz hizmetleri tanıtacak ve yine profesyonel bir ekip tarafından kaliteli ses ve görüntü kalitesiyle hazırlanmış, düzenlenmiş bir tanıtım filmi yayınlamak da marka değerinizi yükseltecek, sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Son araştırmalara göre ülkemizde internet kullanıcılarının %90’ı hatta daha fazlası gününün azımsanmayacak kadarını sosyal medya platformlarında geçiriyor. Bu nedenle profesyonel tanıtım filmi yayınlamak çağın gerekliliklerine ayak uydurduğunuzu da gösterecektir.

Ayrıca hem çağın getirdiklerine uyum sağlamış hem de sesinizi geniş kitlelere duyurmuş olursunuz.  Zaten hangi konuda olursa olsun, profesyonelce bir tanıtım filmi yayınlamanın en büyük önemi bu diyebiliriz. Sesinizi olabildiğince geniş kitlelere duyurmak ve olası müşterilerinize, ziyaretçilerinize seslenmek istiyorsanız akılda kalıcı, yaratıcı, kaliteli ekipmanlarla çekilmiş bir tanıtım filmine ihtiyacınız var. Bu da ancak profesyonel bir ekipten yardım alırsanız mümkün olacaktır.

Profesyonel tanıtım filmi çekmek yalnızca tanıtmayı amaçladığınız ürünü geniş kitlelere sunmak, kurumunuzu, şirketinizi ya da tanıtmak istediğiniz herhangi bir yeri tanıtmak için de önemli değildir. Ayrıca markanız, işletmeniz, şirketiniz ya da bağlı bulunduğunuz kurumu; uluslararası ya da ulusal alanda temsil edeceğiniz konferanslarda, toplantılarda da bir adım öne çıkarır.

Katıldığınız uluslararası ya da ulusal konferanslarda, toplantılarda, seminerlerde hazırladığınız profesyonel tanıtım filmini de sunmak markanız, şirketiniz, firmanız ya da bağlı bulunduğunuz kurumun insanlar üzerinde etkili bir imaj oluşturacağına da işaret eder.

Drone Çekimi içinde benzer içerikleri ilgili bağlantıda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir