Oyun tutkunları için en uygun sistemler

Dolar kuru ile vergiler nedeniyle oyuncu odaklı bilgisayar toplamak bütçeleri zorlayabiliyor. Birebir vakitte kripto para madenciliği yüzünden ortaya çıkan ekran kartı stoklarının yetersizliğini buna ekleyebiliriz. Biz de sizlere oyun için en güzel hazır sistemler listesi hazırladık. Fiyat performans noktasında öne çıkan seçenekleri bir ortaya getirdik.

Oyuncu bilgisayarı alırken nelere dikkat etmek gerektiğini de yazımızda açıklıyoruz. Münasebetiyle gereksiniminizi basitçe belirleyip yanlışsız seçimi yapabilirsiniz.

Oyuncu bilgisayarı alırken nelere dikkat edilmeli

Hazır sistem seçerken dikkat etmeniz gereken birçok kriter var. Oyun odaklı eser aldığınız için birinci olarak ekran kartını göz önüne almalısınız. Şimdiki ve güçlü ekran kartları, güzel bir oyun tecrübesi için temel ihtiyaçlardan biridir.

Ekran kartının yanı sıra bilgisayardaki işlemci de kıymetlidir. Ekran kartının performansını kısıtlamayacak, darboğaza neden olmayacak işlemcileri seçmelisiniz. Bilhassa işlemci ve ekran kartının güç olarak birbirine yakın olması bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Örneğin, RTX 2070 ÜSTÜN üzere güçlü bir kart olan sistemde, en azından Ryzen 3600 yahut Intel 9600K olmalıdır. Oyun için en uygun hazır sistemler listemizde darboğaz üzere meseleler yaşamayacağınız eserler seçtik.

RAM kapasitesi de oyun odaklı sistemlerde dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Günümüzde 16 GB bellek kapasitesi oyun için ülkü olacaktır. Birebir vakitte yüksek performans için en az 3000 MHz frekans suratına sahip bellekler öneriyoruz.

Günümüzde, oyuncu bilgisayarlarında olmazsa olmaz dediklerimizden birisi de SSD’lerdir. Mekanik disklere kıyasla çok daha yüksek okuma ve yazma suratları sunabilen bu diskler, bilgisayarınızın suratını büyük ölçüde arttırır. Bilhassa Windows’un, M.2 portunu kullanan NVME disklere kurulması, sisteminizi uçuşa geçirecektir.

Oyun için en âlâ hazır sistemler

Derlememizdeki sistemleri fiyat performans kriterini göz önüne alarak seçmeye itina gösterdik. Tıpkı vakitte listemizde hem başlangıç düzeyi hem de üst segment eserler var. Dilerseniz lafı uzatmadan sistemlere geçelim.

1 – HP TG01-2012NT

Fiyat performansıyla oyun için en uygun hazır sistemler listemizin en dikkat çeken modellerinde biri HP’nin eseri oldu. Intel Corei5-11400 işlemcili aygıtta Nvidia GeForce RTX 3060 Ti ekran kartı yer alıyor. Sistemdeki 16 GB kapasiteli RAM’in ise suratı 2400 MHz. Öteki yandan modelin SSD kapasitesi 1 TB. Aygıtın donanım kesimleri epey savlı görünüyor lakin kasa tasarımı, kimi oyuncuları tatmin etmeyebilir.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

2 – Teknobiyotik Dk Pc Hb 3600 1

Listemizin AMD tabanlı sistemlerinden olan model, Ryzen 3600 işlemci ve RX 6700 XT ekran kartı ile geliyor. 6700 XT’nin RTX 3060 rakibi olduğunu belirtelim. Öteki yandan sistemde; 3000 MHz suratında 16 GB RAM ve 500 GB SSD var. Güçlü donanıma sahip eserin ayrıyeten RGB aydınlatmalı kasası dikkat çekiyor.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

3 – Gamingtech Balrog Xv2

Oyun için en yeterli hazır sistemler derlememizin en uygun fiyatlı seçeneği ise Intel Core i3 10100F işlemcisine sahip. 256 GB SSD ve 3000 MHz suratında 16 GB RAM kapasitesiyle karşımıza çıkan sistemin ekran kartı ise Nvidia GTX 1650. Başka yandan renkli kasa isteyenler için bu modelin yeterli bir seçenek olmayacağını belirtelim.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

4 – Tecnopc Asus Tuf Gaming OZ70

Listemizin en kıymetli eserde ise Nvidia RTX 3070 ekran kartı yer alıyor. İşlemci tarafına baktığımızda ise AMD Ryzen 5 3600’ü görüyoruz. 3000 MHz 16 GB RAM ile karşımıza çıkan sistemin SSD kapasitesi ise 500 GB. Bütçesi noktasında rahat olanlar için bu model dikkat alımlı seçeneklerden biri olacaktır.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

5 – Teknobiyotik DK-PC-HB-3500X-4

Giriş düzeyi oyuncu sistemleri ortasında gösterebileceğimiz seçenek; AMD Ryzen 5 3500X işlemci ve Nvidia GTX 1650 Muhteşem ekran kartı ile karşımıza çıkıyor. 3000 MHz suratında 16 GB RAM ve 480 GB SSD kapasiteli model, oyun için en güzel hazır sistemler listemizde kendine yer buldu.

Üstte açıkladığımız opsiyonlara alternatifler de listemizde yer alıyor. Dilerseniz tüm sistemleri ve fiyat bilgilerini aşağıdaki ilişkiden görebilirsiniz.

Önerdiğimiz tüm eserleri buradan görebilirsiniz.

6 – HP Omen 30L

7 – Gamigtech Gandalf Xv2

8 – Teknobiyotik TB2060-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir