Oppo’nun ColorOS’u ve OnePlus’ın OxygenOS’u Birleşiyor!

Geçtiğimiz ay OPPO ve OnePlus firmaları “neredeyse” birleştiklerini duyurmuşlardı. Her iki marka da Çinli teknoloji devi BBK elektroniğinin yan kuruluşları olduğu için bu karar sürpriz olmadı fakat bu haber, OnePlus hayranlarını OxygenOS’un geleceği konusunda biraz telaşa düşürdü. Başlangıçta şirket, OxygenOS’un kaybolmayacağını belirterek hayranlarına garanti verdi. Bu açıklama teknik olarak gerçek olsa da, en son gelişme, OnePlus’ın OxygenOS’unun büsbütün OPPO’nun ColorOS’u ile birleşmeye hazır olduğunu gösteriyor. ColorOS’un birçok akıllı telefon kullanıcısı tarafından sevilmediğini de söyleyebiliriz.

Bu güncelleme, OxygenOS’un Eser Başkanı Gary C tarafından yapılan bir forum gönderisiyle açıklandı. Bu yazıda iki şirketin “OxygenOS ve ColorOS’un kod tabanını entegre etmek” üzerinde çalıştığı belirtiliyordu. Ayrıyeten gönderide, bu atağın OPPO ve OnePlus’ın daha güzel verimlilik elde etmesine yardımcı olacağını ve yazılım tecrübesini idare konseyi genelinde standart hale getireceği söyleniyor.

Şirket yöneticisinin söylediğine nazaran, “Bu, art planda gerçekleştiği için muhtemelen fark etmeyeceğiniz bir değişiklik“. İki işletim sisteminin birleştirilmesi, BBK elektroniğinin yazılım geliştirme sürecini kolaylaştırmasına katiyetle yardımcı olacaktır.

Bu duyuru ile birlikte şirket, yazılım güncelleme yol haritasına da ışık tuttu. Buna nazaran, OnePlus 8 serisi ve daha yeni telefonlar üzere amiral gemisi aygıtlar, üç büyük Android güncellemesi ve dört yıllık güvenlik yamaları alacak. Orta sınıf OnePlus Nord ve Nord CE, iki büyük Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi alacak. N10 ve N100’ün beğenilerini içeren bütçe Nord N serisi, tek bir büyük Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi alacak. Plan kilidi açılmış aygıtları içeriyor ve operatör tarafından kilitlenen cep telefonlarını etkilemeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir