Oppo ve OnePlus Ortaklığında Yeni Dönem Başlıyor

OnePlus CEO’su Pete Lau, şirketin forumlarında “OnePlus için Yeni Bir Yolculuk” başlıklı bir yazı kaleme alarak, OnePlus’ın tertibini OPPO’nunkiyle daha da entegre edeceğini duyurdu. Bu yazı, Lau’nun OPPO’da üst seviye bir liderlik rolünü üstlenmesinden ve iki şirketin maliyetleri düşürmek için daha fazla kaynak paylaşmaya başlamasından bir yıldan kısa bir müddet sonra yayınlandı.

CEO, geçtiğimiz yıl yapılan değişikliklerin “olumlu bir etki” gösterdiğini ve bu nedenle her iki firmanın da operasyonlarını “daha fazla entegre edeceğini” ve bu değişikliklerin eklenen “eldeki kaynaklar” ile müşteriler için “daha güzel eserler yaratmaya” yardımcı olacağını söyledi. Enteresan bir biçimde Lau, şirketin daha verimli hale gelebileceğini ve “OnePlus kullanıcıları için daha süratli ve daha kararlı yazılım güncellemeleri” sunabileceğini tez ediyor. Bunun tam olarak ne manaya geldiği ve ColorOS ile OxygenOS ortasında daha süratli geliştirme ve teste imkan tanıyan bir geçiş olup olmayacağı net değil.

OPPO ve OnePlus Birleşti mi?

Lau, OnePlus’ın bağımsız bir marka olarak faaliyet göstermeye, eserleri piyasaya sürmeye ve OnePlus markası altında etkinlikler düzenlemeye devam edeceğini yinelediğinden, bu entegrasyon firmaların birleştiği manasına gelmiyor. Ayrıyeten, öteki nelerin değiştiği ve daha sıkı entegrasyonun sonucunun ne olduğu da net değil.

OnePlus, akıllı telefon pazarının alt kısmı da dahil olmak üzere portföyünü genişletmeye devam ederken, firmanın OPPO’nun dizaynlarını tekrar kullandığını görmek şaşırtan olmayabilir. Her iki şirket de – Realme, Vivo ve iQOO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir