OPPO Daha İnançlı Bir Taşınabilir Tecrübe İçin AWS’yi Seçti

OPPO, ColorOS işletim sisteminin milletlerarası kullanıcılarının, ePrivacy, CSA Star ve ISO tarafından onaylanan gelişmiş bulut tabanlı hizmetleri güçlendirmesi için Amazon Web Services’ı (AWS) seçtiğini duyurdu. OPPO, AWS ile akıllı telefon kullanıcılarına fotoğrafları, görüntüleri, bireyleri, notları ve değerli bilgileri bulutta kolaylıkla depolayabilecekleri inançlı data depolama hizmetleri sunabiliyor. Bunu desteklemek için Amazon Aurora ve Amazon Simple Storage Service dahil olmak üzere bulut tabanlı hizmetlerin yayılımını hızlandırma konusunda Singapur, Fransa ve Hindistan’daki AWS global altyapısını kullanıyor. Şirket, AWS CloudTrail, AWS Key Management Service (AWS KMS), AWS Network Firewall, AWS Certificate Manager ve AWS Artifact dahil olmak üzere çeşitli AWS güvenlik hizmetinden yararlanıyor.

OPPO Memleketler arası İnternet İşletmesi Genel Müdürü David Gu, bahisle ilgili şunları söyledi: “OPPO, mümkün olan en uygun kullanıcı tecrübesini sunmaya odaklanıyor. AWS’nin bulut yetenekleri, dünyanın her yerindeki kullanıcılara daha sıkıntısız bir taşınabilir tecrübe sağlamak için bulut tabanlı hizmetlerimizi süratle dağıtmamıza imkan tanıyor. Ayrıyeten ColorOS işletim sistemimizin data kapalılığını ve muhafazasını daha da geliştirmemize yardımcı oluyor. Dünya çapındaki kullanıcılarımıza daha uygun bir taşınabilir tecrübe sunmak için AWS’yi tercih etmekten memnuniyet duyuyoruz.”

AWS Greater China Ticaret Bölümü Genel Müdürü Li Xiaomang ise şu açıklamaları yaptı: “Dünyanın en kapsamlı bulut platformu AWS, neredeyse tüm bulut iş yüklerini desteklemek için hizmetlerini devamlı olarak genişletiyor. OPPO, AWS ile dünyanın dört bir yanındaki ülkelerdeki lokal uyumluluk ihtiyaçlarını karşılarken inançlı ve tesirli bir biçimde global iş dağıtımını hızlandırabilir. OPPO’yu global müşterilerine hizmet vermek için en geniş güvenlik ve uyumluluk yetenekleriyle desteklemekten memnunuz.”

Android 11 tabanlı en yeni ColorOS 11, OPPO’nun Özel Sistem, Özel Kasa ve Şahsî Bilgilerin Korunması üzere özellikleri aracılığıyla kullanıcı güvenliğinin sağlanmasına yardımcı oluyor. Özel Sistem kullanıcıların, uygulamaların ve bilgilerin özgün hesaptan bağımsız olarak çalıştığı farklı bir sistem hesabı oluşturmasına imkan tanıyor. Özel Kasa dataları diğer ortamlara erişimi olan uygulamalar tarafından kullanılamaz hale getirerek bir parolanın ardındaki şifrelenmiş bir alanda teminata alıyor ve kullanıcıların kıymetli datalarını kapalı tutabilmelerine imkan sağlıyor. Ferdî Bilgi Muhafazası ise, uygulamaların kullanıcıların şahsî bilgilere erişim müsaadesi vermesini gerektirdiği durumlarda, kullanıcıların uygulamaya boş bir bilgi formu göndermesine ve ferdî bilgileri ifşa etmeden uygulamaya erişmesine imkan tanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir