OnePlus amiral gemisi telefonlar için kelam verdi!

Hong Kong merkezli telefon üreticisi OnePlus, amiral gemisi telefonları için bir kelam verdi. 2013 yılında Oppo’dan ayrılan Pete Lau‘nun kurduğu şirket, büyük bir çıkış yakalamıştı. Android işletim sistemine sahip modelleri ile kendine yer edinen marka hoş bir haberle gündemde. Şirketin yeni yayımladığı bir rapora nazaran amiral gemisi (premium) modeller daha uzun bir mühlet Android güncellemesi alacak. Bununla birlikte, güvenlik güncellemelerinin de müddeti artık daha uzun olacak.

OnePlus amiral gemisi modellere güncelleme muştusu

Çinli şirket, Android güncellemeleri kılavuzu yayımladı. Raporda, OnePlus 9 da dahil olmak üzere amiral gemisi telefonlar yer aldı. Bundan bu türlü birinci sınıf telefonları için üç yıllık Android güncellemeleri kelamı verdi. Ayrıyeten şirket, dört yıllık güvenlik güncellemeleri sağlayacağını da taahhüt etti.

Haberin kaynağını şirketin bir üyesinin paylaştığı forum gönderisi oluşturuyor. Üç yıllık güncellemeler OnePlus 8 üzere (T ve R cinsleri dahil) aygıtlar için geçerli olacak. Geçen yılki yepyeni OnePlus Nord ile başlayan orta sınıf Nord serisindeki telefonlar, üç yıllık güvenlik güncellemeleri ile birlikte iki yıllık Android güncellemeleri alacak. Pekala, daha ucuz Nord N modelleri için ne olacak? Yanıt, bir yıllık Android ve üç yıllık güvenlik güncellemeleri biçiminde.

OnePlus 8’den daha eski telefonlar iki büyük Android güncellemesine ve üç yıllık güvenlik güncellemesine bağlı kalacak. Şu anda markanın en üst modellerini OnePlus 9 ve 9 Pro olarak tanımlayabiliriz. Akabinde amiral gemisi modeller sırasıyla şu formda; Nord, 8 Pro, Nord CE, 8T, 8 ve 7T Pro.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir