OnePlus 9T serisi geliyor: İşte birinci bilgiler

OnePlus, bu yılın başlarında amiral gemisi akıllı telefonları OnePlus 9 serisini piyasaya sürdü. Dikkat çeken özellikler ile karşımıza çıkan bu telefonlar, tıpkı vakitte şık tasarımı ve Hasseblad kamera sensörleriyle de kendisini ispatladı. Artık ise şirketin üçüncü çeyrekte piyasaya süreceği OnePlus 9T serisiyle ilgili haberler gelmeye başladı.

Daha evvel tekraren sefer gündeme gelen, ama varlığından emin olunamayan OnePlus 9T serisi bu kere tekrar karşımıza çıktı. Aygıtın teknik özelliklerine dair birinci bilgiler sızdırılırken, birebir vakitte çıkış tarihine dair de sinyaller verildi.

OnePlus 9T serisi üçüncü çeyrekte piyasaya sürülecek

OnePlus’ın olağan kaidelerde bu yılın ikinci çeyreğinde yeni bir OnePlus 9 modeli piyasaya sürmesi bekleniyordu. OnePlus 9 Pro’nun daha gelişmiş versiyonu olması beklenen bu model savlara nazaran atlandı. Şirket bunun yerine OnePlus 9T serisini piyasaya sürecek. Pekala OnePlus 9T serisi ne üzere özelliklerle sahip olacak.

Yabancı basında ortaya çıkan haberlere nazaran OnePlus 9T serisi, 108 Megapiksel ana kamera ile donatılacak. Şirket Hasselblad iştirakini sürdürürken, birebir vakitte bu kamera için Samsung’la da iş birliği yapacak.

Yazılım tarafında ise tartışmalar sürüyor. Çünkü son günlerde OPPO ile paydaşlık kuran OnePlus’ın, yeni akıllı telefonlarında ColorOS’u çalıştıracağı söyleniyordu. Bu bağlamda OnePlus 9T ailesinin de kutudan direkt olarak ColorOS 11 arayüzü ile çıkacağı argüman ediliyor. Fakat OnePlus, küresel sürümlerde tekrar OxygenOS arayüzünü tercih edebilir. Bu, ilerleyen günlerde netlik kazanacaktır diye varsayım ediyoruz.

İşlemci tarafında ise yeniden kesin bir bilgi bulunmuyor. Fakat OnePlus 9T serisinin en üst modelinin Snapdragon 888 Plus işlemciden güç alması bekleniyor. Alışılmış düşük versiyonlar ise Snapdragon 870 ya da MediaTek’in Dimensity 1100 işlemcileriyle gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir