iPhone 13, iOS 15 ile Görüntülendi

Bugüne kadar iPhone 13 ile ilgili hiçbir şey doğrulanmış değil, lakin sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bunlardan son olarak iPhone 13 modellerinin renklerini sizlerle paylaşmıştık. Bu kez ise yeni sızıntılar direkt iOS 15 kod satılarında karşımıza çıkıyor.

FaceTime ve iPhone 13 İlişkisi

iOS 15, yeni özelliklerle birlikte geliyor elbette ve kimi kullanıcılar bunlarla birinci olarak iPhone 13’te tanışacaklar. Apple, iOS 15 ile bir dizi yenilik güncellemede bulunuyor ve bu sayede mevcut iPhone’ların yeteneklerinden de faydalanma imkanı artıyor. Pek natürel ki donanım dayanağıyla bir arada. Apple, Portre modundan artık FaceTime’da da yararlanabilme imkanı tanıyor. Böylelikle iPhone ile yapılacak imajlı görüşmelerde Portre modu FaceTime üzerinde de kullanılabiliyor.

Buna ilişkin olarak Apple’ın iOS 15 ile duyurduğu yeni Portre modu, iPhone 13’ün çok daha iyi bir selfie kamerasına sahip olacağına işaret ediyor olabilir. Şirket, hem iPhone 11 serisi hem iPhone 12 serisi için 12 MP f/2.2diyaframlı bir ön kamera kullanılmıştı. Bu nedenle iPhone 13’te bir güncelleme hiç de fena olmaz doğrusu.

Uzamsal Ses Özelliği ile Daha Özel Mikrofon mu Geliyor?

Öte yandan FaceTime ile ilgili bir diğer bilgi de, Apple’ın ses ile ilgili sunduğu yeni özelliklerine ilişkin. Apple, Uzamsal Ses Özelliğini duyurdu. “iOS 15 ile FaceTime üzerinden arkadaşlar ve aileyle daha doğal bir şekilde sohbet etmek mümkün hale geliyor,” diyen Apple, yeni mikrofon modlarını ilave ediyor. Buradan hareketle, iPhone 13’te de bu özelliğe adapte mikrofonların yer alabileceğini de söyleyebiliriz.

iPhone 13 Daha Büyük Bir Ekranla Gelebilir

Peki, iPhone 13’te ekranlar büyüyecek mi? Olabilir. Zira Apple’ın yine duyurduğu SharePlay özelliği buna işaret ediyor. Kullanıcılar FaceTime üzerinden görüşürken aynı zamanda SharePlay özelliği üzerinden Apple Music’te beraber şarkı dinleyebiliyor ya da TV programları ile dizileri eşzamanlı olarak izleyebiliyor. Eğer iPhone 13 serisi biraz daha büyük bir ekranla gelirse, hiç de şaşırtıcı olmaz.

iOS 15 ile ilgili daha pek çok detay var. Burada sizlerle paylaştık. Sizler de kendi iPhone 13 tahminlerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir