iPhone 13 ile tüm Apple aygıtları şarj edilebilir

Apple, önümüzdeki birkaç ay içerisinde tanıtacağı iPhone 13 serisine “biraz daha büyük” bir kablosuz şarj bobini eklemeyi planlıyor. Bu yenilik, daha yeterli ısı idaresi ve daha yüksek şarj gücü sağlamakla kalmayacak, birebir vakitte Max Weinbach’ın yeni bir telaffuzuna nazaran de aksi kablosuz şarjın yolunu açabilecek.

iPhone 13’te karşıt kablosuz şarj görebiliriz

Söylentilere nazaran Apple, yakında çıkacak olan yeni iPhone’da fiziksel kablosuz şarj bobinini büyütmeyi planlıyor. Bu niyet gerçekleşirse, kablosuz şarjın başlatılabileceği yüzey alanını artıracak. Ünlü analist Weinbach daha önce, 2021 model iPhone’ların daha güçlü MagSafe mıknatıslarına sahip olacağını bildirmişti.

Weinbach ayrıyeten artan bobin boyutunun zıt kablosuz şarj için kullanılabileceğini ve bu sayede kullanıcıların AirPod’lar gibi kablosuz şarj uyumlu cihazları “iPhone”un gerisine yerleştirerek şarj etmelerini sağlayacağını iddia ediyor.

Bu iddiayı destekleyen bir açıklama, Şubat ayında Bloomberg’den Mark Gurman tarafından yapılmıştı. Apple’ın bu özelliği resmi olarak duyurmasına karşın 2020 yılındaki iPhone’lar için yapılan FCC sertifikasyon müracaatlarında iPhone 12 modelleri, 2. Kuşak AirPods, AirPods Pro yahut daha yeni Apple Watch’lar için bu özelliğin gelmemesi, iPhone 13 serisi için en kıymetli ipuçlarından biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir