iOS kullanıcıları dikkat! Wi-Fi için ölümcül yanılgı tespit edildi

Android ve iOS işletim sistemleri ortasında uzun yıllardır süregelen rekabet en çok da kullanıcıların işine yarıyor. Bu sayede beşerler gelişmiş özellikleri deneyimleme imkanına sahip olurken, birtakım durumlarda da kullanıcı tecrübesine ziyan verebilecek çeşitli kusurlar keşfedilebiliyor.

Apple’ın başı kendi işletim sistemiyle belada. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Wi-Fi sorunun akabinde bir yenisi ortaya çıktı. iPhone’lardaki irtibat özelliklerini süreksiz olarak devre dışı bırakan yanılgıyı bir kere daha analist Carl Schou ortaya çıkardı.

Dikkat! bu Wi-Fi ağ ismini kullanmayın

Kısa müddet evvel ortaya çıkan bir bilgi, iPhone’lardaki bir yanılgıyı ortaya çıkarmıştı. Wi-Fi ağ ismini “%p%s%s%s%s%n” yapan Carl Schou, telefonun kablosuz özelliğinin büsbütün devre dışı kaldığını fark etti. Bu olayla tüm dünyanın gündemine gelen analist, daha fazlası olabileceğinden şüphelendi.

Bu nedenle çeşitli denemeler yapan Carl Schou, bu denemeler sırasında misal problemlere neden olan bir yanılgı daha keşfetti. “‘%secretclub%power” isimi ikinci isme ulaşan analist, Wİ-Fi ismini bu halde değiştiren iOS aygıtların, kabosuz özelliğinin kalıcı olarak devre dışı kaldığını fark etti.

Ekseriyetle Wi-Fi ayarları sıfırlandığına dorun çözülüyor. Fakat Shou, iki iOS aygıtta rastgele bir düzelme yaşanmadığını ve aygıtların şu an için kullanılamaz olduğunu belirtti. Sorunun tam olarak neden kaynaklandığı şu an için belirsizliğini korurken, “%s, %p ve %n” karakterlerinin yanılgının temel nedeni olduğu düşünülüyor.

Pekala siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz. Yanılgılı Wi-Fi ismini kullanmayı denediniz mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir