Fenomenler Sosyal Medya’dan Ne Kadar Kazanıyor?

Toplumsal medya hayatımızın neredeyse % 80’ini kapsamaktadır. Bugün paylaşımlar, alışveriş, cümbüş ve ömür stili alanı olarak da benimsediğimiz toplumsal medya uygulamalarında fenomenlerin yararları tartışılıyor. Tabi ki kolay para olarak görülen toplumsal medya aslında epeyce sıkıntı kriterlerle fenomenlerin para kazanmasını sağlıyor. Bir fenomen olma hayaliyle ne kadar kazanırım diyorsanız, emeğinizi ön planda tutmanız gerektiğinden de haberiniz olmalı.

Fenomen Olmak İçin Gidilen O Yollar!

Fenomen olmak için öncelikle toplumsal medya, SEO, dijital görsel kullanım, grafik ve gündem üzerine baş yormanız gerekmektedir. Takipçileriniz olmadan fenomen olmazsınız. Takipçi satın al seçeneğini kullanarak ve paylaşımlarınıza dikkat ederek fenomen olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Görsele değer vermek ve trendleri takip etmek

Gündem ve yeni olana yönelik paylaşımlar yapmak
Marka üstünlüğü ve profil üstünlüğünüzü toplumsal medya aracına nazaran yönlendirebilmek
Stratejiler geliştirerek, reklam alanında profilinizi sağlama almak
Takipçilerinizle ağır ve samimi irtibat kurabilmek
Güvenilir, şimdiki ve dengeli olmak
İnstagram, twitter, tiktok, facebook ve youtube üzerinden fenomen olmanızda yardımcı olacak adımlar ortasında yer alıyor.

Fenomen Olduktan Sonrası Çok Mu Kolay!

Sosyal medya gündemi daima değişmektedir. Aktüel olanı ve gündemi takip etmek bazen o kadar zorlaşır ki, kendinizi çok yorucu bir işinde bulunduğunuzun farkına varırsınız. Herkesi şad etmek imkansızken tıpkı vakitte paylaşımlarınızı yapacak yaratıcı fikirler bulmak, gündeme taşımak ve şimdiki paylaşımlar ortasında yer almak giderek zorlaşır. İnstagram takipçi satın al seçeneğini kullandıktan sonra paylaşımlarınızı yaparsınız ve paylaşımlarınızdan şad kalmayan gerçek takipçilerinizi sizi terk eder. Bu nedenle paylaşımlarınıza ehemmiyet vermelisiniz.

Sosyal medya üzerinden para kazanmak için paylaşımlarınızın bir kriteri ve kreatif fikri olmalıdır. Fenomen oldunuz diye artık her ay tıpkı formda para kazanacağınız manasına gelmemektedir.

Fenomen Olarak Ayda 20 Bin TL Kazanırsınız!

Belirli bir meblağ yoktur. Sayfanızın takipçi sayısı, reklam kıymeti ve kullandığınız toplumsal medya platformuna nazaran kazanacağınız ölçü değişiklik gösterecektir. Toplumsal medya fenomenleri en çok youtube ve instagram üzerinden para kazanmaktadır. 20 bin lira fiyatında çıkar elde etmek için hakikaten büyük markalardan reklam alacak kadar görünür olmanız ve takipçi sayısına ulaşmış olmanız gerekmektedir.

Takipçi sayınızı artırmak, paylaşımlarınızı dinamik yapmak ve markanın paha kazanmasında tesirli olmak size aylık olarak 20 bin ile 30 bin lira gelir sağlayacaktır. Lakin bunu yapmak için markayı tanımak, amaç kitlenizi kırmamak ve hakikaten toplumsal medyayı ekmek tekneniz olarak görmeniz gerekiyor.

Sosyal Medya’nın Ekmek Teknesi Olduğu Günler!

2021 yılında en çok kazandıran toplumsal medya uygulaması instagram olmuştur. Marka bilinirliğini artırmak ve fenomen hesapların ortaya çıkmasını sağlamak sosyal  medya üzerinden para kazanmak için hayli tesirli formüller ortasındadır. Reklam pazarlamada insatagramla neredeyse tıpkı oranda giden Youtube’de kullanıcıların birinci adreslerinden biri olmaktadır.

Fenomen olmak için youtube ve instagram takipçi satın al seçeneğinin kullanılması, iki yıl üzere bir müddette profilinizin paha kazanmasını sağlayacak, sizin de reklam alarak markalarla çalışmanızda yardımcı olacaktır.

Profilinize Nasıl Reklam Alırsınız?

Fenomen olarak siz reklam almaz, reklam verecek markaların size gelmesini sağlarsınız. En az izlenme oranıyla youtube üzerinden aylık geliri 3 bin ile 4 bin lira olan bir fenomenin, instagram üzerinden de reklam alarak para kazanabileceği alanları değerlendirmesi kıymetlidir.

Stratejik olmak, markayı tanımak, maksat kitleye odaklanmak ve görüntülerinizin sıkıcı olmamasını sağlamak reklam almanızda tesirli olurken, takipçi sayınızın da artmasını sağlayacaktır. Etkileşimde kaldıkça fenomen hesaplardan biri olma bahtınız artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir