En tanınan 10 akıllı telefon markası açıklandı: 2021 2. çeyrek

Yılın birinci yarısını geride bıraktığımız şu günlerde, teknolojiye ilişkin istatistikler gün yüzüne çıkmaya başladı. Dalın en ağır pazarlarından biri olan akıllı telefon pazarında, yılın üçüncü çeyreğine girdiğimiz şu günlerde istikrarlar bir oldukça değişmiş görünüyor.

91mobiles’ın datalarına nazaran en tanınan 10 akıllı telefon markasında sonuçlar bir epey şaşırtan. Buna nazaran teknoloji pazarının dev isimleri önemli oranda gerilerken, Çin‘in tanınan markaları birinci sıraları göğüslüyor.

Çin’li markalar rakiplerine gözdağı veriyor

Son periyotta yakaladığı ivme ile yükselişini süratle sürdüren Xiaomi, en tanınan akıllı telefon listesinde önder koltuğunda. Xiaomi’nin çabucak ardından bir öteki Çin’li marka olan Realme yer alıyor. Güney Kore’nin dev ismi dünyanın tanınan markası Samsung, yılın ikinci çeyreğinde e tanınan akıllı telefon listesinde Çin’li rakiplerinin gerisinde kalarak üçüncü sıraya oturuyor.

Geçtiğimiz günlerde WWDC aktifliği ile en yeni işletim sistemlerini ve yazılım eserlerini tanıtan Apple ise en tanınan akıllı telefon pazarında dokuzuncu sırada yer alarak yılın üçüncü çeyreğine yüreği buruk giriyor.

Yılın ikinci çeyreğinde en tanınan 10 akıllı telefon markasına ilişkin tam liste şöyle:

  1. Xiaomi
  2. realme
  3. Samsung
  4. vivo
  5. ONEPLUS
  6. OPPO
  7. motorola
  8. Infinix
  9. Apple
  10. TECNO

En tanınan akıllı telefon markaları hakkında sizin niyetlerini neler? Sizce Apple’ın bu kadar geride olmasının sebebi ne? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir