CoD: Warzone’da Yeni Hile Tespit Edildi

Call of Duty: Warzone, Battle Royale tipindeki oyunlar ortasında kuşkusuz en tanınan olanlarından. Bu popülerlik hilecilerin de ilgisini çekiyor, Warzone’un popülerliği artıkça kendisine oyuncu çekmeye devam edecek. Hileler çoklukla oyundaki bir açıktan faydalanılarak yapılıyor. Hile direkt bir eşyaya ya da bir silaha tesir edebiliyor. En kolay biçimiyle bir hile, kullanan kişinin maksat almasını kolaylaştırabilir. Warzone’daki ortaya çıkan yeni hile daha evvel gördüklerinizi unutturabilir zira hile yapan oyuncu, oyunda olmayan bir eşyayı kullanıyor.

Hile yapan CoD: Warzone oyuncusu oyunda olmayan eşyayı kullanabiliyor

Geçtiğimiz günlerde Call of Duty: Warzone‘un geliştiricisi Raven Software, 500 bin oyuncuyu hile kullandıkları için banladıklarını açıkladı. CoD: Warzone fiyatsız bir oyun olduğu için hileciler üzerinde pek fazla caydırıcılığa sahip değil. Fiyatsız oyunlarda çok fazla hile ile karşılaşabilirsiniz. Hileciler ile uğraşta geliştiriciler büyük rol oynuyor. Hile kullanan oyuncular farklı yollara başvurabilir. Dün Reddit kullanıcısı PerfectEffiency8, Call of Duty: Warzone’da farklı bir hile keşfetti.

I’ve NEVER been in a game with a hacker like this. He died at üstün when his aim bot kept locking onto zombies. But it quit the entire lobby out when he died.. games a joke watch till the end he even has night vision goggles from CODWarzone

Hileyi kullanan oyuncu Warzone‘da olmayan gece görüş gözlüğünden faydalanıyor. Hileyi geliştirenlerin oyun evraklarından Gece Görüş Gözlüklerini çıkardığı manasına geliyor. Zira ana oyun Çağdaş Warfare’de gece görüş gözlükleri bulunuyor ve vazifelerde kullanabiliyorsunuz. Bu da hile yazılımı yapan programcıların ne kadar geliştiğini bizlere göstermiş oldu.

Ayrıca 13 Nisan‘da Yungstaz6 isimli Twitch yayıncısı da tıpkı hilenin imajlarını Twitter hesabından paylaştı. Yungstaz6 paylaştığı görüntü için, “Hileciler evrimleşiyor. Konuşmamız lazım Raven Software. Lobideki herkese otomatik ping atıyor ve Warzone’da gece görüş gözlüğü kullanıyor. Bunu daha evvel bir hilecide hiç görmedim” dedi.

Warzone oyuncuları hileciler konusunda problem yaşasa da oyun yeni döneme geçiş yapacak. Raven Software resmi Twitter hesabından “21 Nisan saat 12:00 Son Yaklaşıyor…” biçiminde bir paylaşım yaptı. Yeni dönem ile birlikte oyundaki bir çok açık da giderilmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir