Çin’in Büyük 5G Zaferi: Yeni Rekor Geldi!

5G teknolojisine yönelik talep dünya çapında artmaya devam ederken, Çin’deki 5G müşterilerinin sayısı artık yarım milyarı geçti. Çin’in en büyük üç taşıyıcısından elde edilen en son sayıların tahlili, ülkenin 5G aboneliklerinde önder olmasıyla birlikte, bu kıymetli sayının kısa bir mühlet evvel aşıldığını gösteriyor.

Register’ın tahlili, China Mobile, China Unicom ve China Telecom’dan Mart 2021’de yaklaşık 322 milyon olan ve 30 Haziran’a kadar ülke genelinde toplamda 495 milyona çıkan 5G abonesi sayılarını inceledi. China Mobile, toplam 946 milyon abonesiyle başkan pozisyonundayken, China Telecom 362 milyon ve China Unicom 310 milyon aboneye sahip ve toplamda 1.618 milyarlık büyük bir toplam abone sayısı bulunuyor.

5G ağlarının yükselişi, bilhassa yüksek büyüme nedeniyle uzaktan sıhhat hizmetleri ve taşınabilir oyun ile teknoloji günlük hayatlarımıza giderek daha fazla dahil olurken, dünya genelinde büyük ölçüde hızlandı.

Juniper Research‘ün yakın tarihli bir raporu, toplam 5G ilişki sayısının 2026 yılına kadar 3,2 milyara ulaşacağını varsayım ediyor.

Tıpkı firmanın öteki bir raporunda, 5G uyumlu akıllı telefonların, 5G ve salgın sonrası bastırılmış talebin bir kombinasyonu nedeniyle akıllı telefon satışları arttıkça, 2025 yılına kadar tüm telefon gelirlerinin yarısından fazlasını oluşturacağını ve bu yıl 108 milyar dolardan önümüzdeki dört yılda 337 milyar dolara kadar yükseleceğini belirtiyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir