Beklenen WhatsApp iPad Sürümü Nihayet Geliyor!

Geçen ay WhatsApp, hesapları birden fazla aygıtta kullanma takviyesini yakında yayınlayacağını doğrulamıştı. Şimdiyse, iPad için beklenen WhatsApp uygulamasının çok yakında hazır olacağına dair ipuçları elde edildi.

@WABetaInfo tarafından yayınlanan bir sızıntıya nazaran, iPad’de çalışan bir WhatsApp’ın ekran imgesinde bir hesaba bağlı olarak çalışan birden fazla aygıt görülüyor. Çoklu aygıt dayanağı şu anda hudutlu sayıda WhatsApp kullanıcısı ile test ediliyor.

WhatsApp CEO’su Will Cathcart daha evvel yaptığı bir açıklamada iPad’de çalışan bir WhatsApp görmeyi çok istediğini söylemişti. Bu da Apple’ın tabletini ağır olarak kullanan kullanıcılar tarafından âlâ bir haber olarak algılanmıştı.

Çoklu aygıt dayanağı, her aygıtın WhatsApp’a başka bir kontağı olduğu manasına geliyor. Şu anda, masaüstünü yahut web uygulamasını açarsanız, konuşmalar telefonunuzdan senkronize ediliyor; Gelecekte bu uygulamalar, uçtan uca şifrelemeyi korurken, WhatsApp sunucularıyla direkt irtibat kuracak.

  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • Signal Nedir; WhatsApp’tan Ne Farkı Var?

Husus ile ilgili bir diğer sızıntı da iPad uygulamasının bir web uygulaması değil, native bir iOS uygulaması olacağı tarafında. Bu tıp yenilikleri denemek isteyenler WhatsApp beta programına katılabilirler. Şu anda program çok ağır fakat vakit zaman boşluklar açılıyor ve yeni üyeler alınıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir