Apple Watch sağlık tarafında yenilmez olacak

Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen Apple Watch Series 7 ile ilgili ayrıntılar netlik kazanmaya başladı. Aygıtın tanıtımına neredeyse 2 ay kalmışken Series 3 üzerine bir argüman ortaya atıldı. Söylentiler, serinin 3. modelinde Apple’ın tansiyon ölçme özelliğini denediğine dair ayrıntıları ortaya çıkardı.

Nadir Apple eserleri ve aygıt prototipleri koleksiyoncusu Giulio Zompetti, şahsî Twitter hesabında Apple Watch Series 3’ün erken bir prototipinde iki farklı temas noktası fark ettiğini duyurdu. Her Apple Watch aslında markanın tanımlama ve farklı testler için kullandığı bilinmeyen bir irtibat noktasıyla geliyor.

Ama Giulio’nun buldukları, markanın eklediklerinden farklı ve iPad serisinde tabletinize klavye eklemenize yardımcı SmartConnector ile misal dizayna sahip. Zompetti, bu temas noktalarının akıllı kordonlar için olduğunu ve şirketin onları Apple Watch Series 3’ün erken prototiplerinde denediğini argüman etti. Bu kordonların misyonunun kolu sıkarak kan tansiyonunu ölçemeye yardım etmek olduğunu belirtti.

Çıkış tarihi netleşmedi

Apple Watch Series 4‘ten beri şirket her sene saatin sıhhat yeteneklerini bir üst düzeye taşıyor. Kan şekeri ölçme sensörüyle bu geleneğin Series 7’de de devam edeceğini zati daha evvel belirtmiştik. Lakin tansiyon ölçme özelliğinin seriye hangi modelle ekleneceği hala daha gizemini koruyor.

Apple, aygıtlarında bir özelliği duyurmadan evvel onun sıkıntısız çalıştığından emin oluyor. Onu tekraren sefer test ediyor. Klasik formüllerden aşina olduğumuz üzere tansiyon ölçümü vakti bölgenin sıkılması gerekiyor. Bu sebepten de özelliğin çalışa bilmesi için saate özel kordon ve sensörlerin eklenmesi gerekiyor. Bu kordonların kutu içerine ekleneceği yoksa başka satılacağı şu an netleşmiş değil. Özelliğin Series 8 yahut Series 9’da saatlere geleceği iddia ediliyor.

Peki siz bu gelişmeyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir