Apple Şirketinden 12.9 inç iPad Pro Bekleyen Kullanıcılara Olumsuz Haber

Elektronik eserlerde yaşanan üretim krizi bitmek bilmiyor. Ekran kartları, işlemciler, yeni kuşak oyun konsolları derken, etkilenen eser sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu meseleden son etkilenen şirket de Apple oldu. Apple’ın yeni kuşak M1 iPad Pro modelinde kullanmayı planladığı mini-LED ekranların üretim sorunu bir türlü giderilemiyor.

Bloomberg’ün haberine nazaran Apple, Haziran ayında satışa çıkması beklenen 12.9-inç M1 iPad Pro‘nun ekran üretimindeki problemlerini şimdi çözebilmiş değil.

12.9 inç M1 iPad Pro ertelenebilir

Apple‘ın Liquid Retina XDR panel olarak tanımladığı mini-LED ekranlar, şirketin bu seneki iPad modellerinde M1 işlemciden sonraki en büyük silahı olarak görülüyordu. Yüksek dinamik aralığına, 1,000,000:1 kontrasta ve 1600 nit parlaklık kıymetine sahip olan bu panel, bilhassa profesyonelleri hedefleyen bir tecrübe sunuyordu.

Apple, her ne kadar teknolojisi ile heyecanlandırmış olsa da üretim problemlerine yenik düşmüş durumda. Tedarik zincirindeki kırılmadan ötürü kâfi performansı gösteremeyen panel üreticileri, şirketin istediği sayılarda ekran üretmekte zorlanıyor.

Aslında ABD’li teknoloji devinin bir müddettir sıkıntılar yaşadığı biliniyordu. Lakin sorunların planlanan çıkış tarihine kadar hallolacağı düşünülüyordu. Üretimdeki sorunların aygıtın çıkışını ne kadar erteleyeceği gizemini korurken, teknoloji şirketleri üretim krizinin biteceği günü hayal ediyor

Neyse ki tüm haberler berbat değil. LCD tedarik etme konusunda bir sorun yaşamayan Apple, 11 inç M1 iPad Pro‘da rastgele bir stok sorunu yaşamayacak. mini-LED konusunda ısrarcı olmayan müşteriler, 11 inç modeli sıkıntısız satın alabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir