Apple Reklamında Samsung Galaxy S21 Sürprizi

Apple ve Samsung, reklamlarında çok da ince sayılamayacak detaylarla birbirlerinin eserlerine saldırmak konusunda uzun bir geçmişe sahip. Bilhassa Apple, iPhone’ları karşılaştırmak için piyasadaki en berbat Android akıllı telefonu seçme alışkanlığına sahip. Lakin, Apple’ın Amazon ABD web sitesindeki yeni Beats Studio Buds (PhoneArena tarafından fark edildiği üzere) pazarlama çalışması olaya büsbütün ter açıdan bakıyor üzere görünüyor ve bir Samsung Galaxy S21’i kullanıyor. Birden fazla kişi için bu durum biraz şaşırtan olsa da, Apple’ın Galaxy S21’i kullanma kararı pazarlama açısından mantıklı sayılabilir.

AirPod’lardan farklı olarak Beats Studio Buds kablosuz kulaklıklar, sırf Apple ekosistemindeki insanlardan oluşmayan daha geniş bir kitleye hitap etmeyi amaçlıyor. Apple, Android tarafında insanları kendi tarafına çekmek istiyor ve Samsung hayranlarının, Apple’ın üst düzey akıllı telefon pazarında sahip olduğu tek ‘gerçek’ rekabet olduğu göz önüne alındığında, eksiksiz bir maksat oldukları rahatlıkla söylenebilir. Reklam, Samsung kullanıcısını Galaxy Buds Pro yahut diğer bir Samsung ses eseri yerine Beats Studio’yu seçmeye ikna edebilirse büyük bir muvaffakiyet yakalayacağı kesin.

Ayrıyeten, Samsung ekosistemindeki kullanıcılara Apple’a geçmeleri için bir bildiri da kelam konusu. Reklamda her ne kadar bir Galaxy S21 kullanılsa da, alt metinde kulaklığın Apple aygıtları ile çok daha fazla imkan sunduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir