Apple, iPhone 13 Modelinde Pembe Rengini Kullanabilir

Geçtiğimiz günlerde Peng Phones isimli bir Twitter hesabı, hayali bir pembe iPhone 13 Pro Max render imajını tweet’ledi ve bunun yıl sonunda gerçek olacağını iddia etti. Tweet’te “Gül Pembesi” olarak isimlendirilen telefonun etrafında pembe renkli başka Apple aksesuarlarına benzeyen pek çok şey bulunuyordu: AirPods, AirPods Max, iPhone kılıfı. Peng Phones, renk seçeneği için Aralık 2021 çıkış tarihini duyurdu.

Renk ve çıkış tarihinde yaşanan değişikliklerin tam manasıyla bir sürpriz olacağı söylenemez. iPhone 12 ve 12 Pro’nun iPhone 12 Pro Max ve Küçük’ten daha erken gelmesi ile Apple’ın iPhone 12 sürüm planı neredeyse fiyat yapısı kadar karmaşıktı. Ayrıyeten Apple’ın Pro serisi iPhone 12 Pro ve Pro Max, iPhone 12 ve 12 Küçük’ten farklı renklerde sunulmuştu:

iPhone 12 Pro ve Pro Max renkleri: Gümüş, Grafit, Altın, Pasifik Mavisi.

iPhone 12 renkleri: Siyah, Beyaz, Mavi, Yeşil, Eser kırmızı, Mor.

Geçmişte başarılı Apple sızıntıları sunmamış bir kaynaktan gelen ve şimdi desteklenmemiş olan bu söylentinin doğruluğunu kanıtlamak hayli güç ve Twitter’daki rastgele birinin bir imgeyi değiştirip “sızdırılmış render” olarak isimlendirmesi hayli kolay. Twitter üzerinde yapılan yorumların birçok da bu kuşkucu kümenin içerisinde bulunuyor.

Yine de, birçok Twitter kullanıcısının reaksiyonu, bu renk seçeneğinin istendiğini gösteriyor. Apple, iPhone 13 için ne bir çıkış tarihi ne de rastgele bir renk seçeneği açıklamış değil. Hatta telefonların isimlerinin bile ne olacağı tartışılıyor. Bu yüzden de şu anda yalnızca varsayım yürütmek mümkün. Lakin 2021 yılında pembe bir iPhone 13 sunulmasının imkansız olduğunu söylemek de mümkün değil.

Öncelikle, bu Apple’ın pembe bir iPhone’u birinci kere piyasaya sürmesi olmayacak. 2013 yılında piyasaya sürülen iPhone 5C pembe renk seçeneği ile satışa sunulmuştu. 2018’in iPhone XR’si mercan renginde gelmişti ve 2015’teki iPhone 6S pembe altın rengine sahipti. Pembe uzun bir müddettir teknoloji için tanınan bir renk. Geçtiğimiz Şubat ayında da Samsung, üst düzey Galaxy S21 telefonunun pembe (phantom pink) ve mor (phantom violet) renk seçeneklerini iPhone 13 dizaynından daha metalik bir parlaklıkla piyasaya sürdü.

İkinci olarak ise Apple, iPhone 12 için yeni bir mor renk seçeneği sundu ve bu da “estetik” seçenek bolluğuna katılmış durumda. Hatta Apple, Nisan ayında düzenlenen sanal bir aktiflikte, şirketin geçmişe ilişkin gökkuşağı logosuna uyacak halde çeşitli nostalji tonlarında sunulan tekrar tasarlanmış bir iMac’i de tanıttı. Bu iMac renklerinden biri, kestirim edebileceğiniz üzere, pembeydi.

Apple, çoklukla bir iPhone renk seçeneğini jenerasyondan nesile değiştirerek geri kalanı dengeli bir halde kullanmaya devam ediyor. Bu nedenle, pembe rengin iPhone 12’nin koyu mavisinin yahut nane yeşilinin (veya hatta yeni morunu) yerini alması mümkün olabilir.

Apple (muhtemelen Eylül ayında) iPhone 13’ü duyurana kadar kesin bir şey söylemek ise mümkün gözükmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir