Apple iPhone 13 İle İlgili Olumlu Açıklama Yaptı

Eylül ayı yaklaştıkça Apple‘ın merakla beklenen iPhone 13 serisiyle ilgili sızıntılar da gelmeye başladı. Bir yandan telefonun tasarımı ve performansı hakkında yeni bilgiler ortaya çıkarken, bir yandan da pandemi kaynaklı üretim kasvetleri yaşanmaya devam ediyor.

Her yıl Eylül ayında yeni telefonlarını tanıtan Apple, geçtiğimiz sene iPhone 12 serisinin tanıtımını ertelemişti. Üretimdeki ıstıraplardan ötürü bu türlü bir karar alan şirket, kullanıcıları uzun mühlet bekletmemek ismine tanıtımı Ekim ayında gerçekleştirdi. Bu durum akıllara “bu sene de erteleme olur mu?” sorusunu getiriyor. Lakin son gelen haberler hayranların endişelenmesine gerek olmadığını gösteriyor.

iPhone 13 Eylül ayında geliyor!

Gelen raporlara nazaran ortalarında TSMC’nin de bulunduğu bir çok tedarikçi, iPhone 13 serisinin üretimi için çalışmalara başlamış durumda. Bu raporlar, Apple‘ın devam eden pandemi ve çip derdine karşın yeni telefonlarını bu yıl planlanan müddette tanıtacağını gösteriyor.

Bir diğer bilgi ise telefonun ekran tedarikinden sorumlu olan Samsung ve LG‘den. iPhone 13 serisi için AMOLED paneller üretmekle sorumlu olan bu iki şirket, gelen bilgilere nazaran ekranlar için üretime başladı. Bu haber telefonun Eylül oyunda tanıtılacağı savlarını güçlendiriyor.

Stok konusunda da kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmak istemeyen şirket, LG’den 50, Samsung’dan ise 70-80 milyon adet ekran alacak. Tedarikte sorun yaşanmasını isteyemeyen şirket, kısa mühlet evvel yaptığı duyuruda “üretim için gerekli olan bileşenlerin güvenliğini sağlamak ve diğer bir ertelemenin önüne geçmek için ellerinden geleni yaptıklarını açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir