Age of Empires IV’ün Çıkış Tarihi Açıklandı

16 yıl süren uzun bir ayrılığın akabinde efsane strateji oyunu serisi Age of Empires geri dönüyor. E3 kapsamında düzenlenen Xbox ve Bethesda Games Showcase etkinliğinde, Age of Empires IV çıkış tarihi resmi olarak duyuruldu. Aktiflikte ayrıyeten bir de yeni tanıtım görüntüsü paylaşıldı.

28 Ekim’de satışa sunulacağı açıklanan Age of Empires IV hakkında daha evvel duyduklarımız ve gördüklerimiz düşünüldüğünde, yayınlanan yeni görüntüde kimi kıymetli iyileştirmelerin yapıldığı çabucak anlaşılıyor. Örneğin, silahlar ve oklar, ünitelere daha âlâ uyacak formda küçültülmüş, ayrıyeten orduların birbirinden daha kolay ayırt edilebildiği görülüyor.

Geliştirici Relic Entertainment, daha evvel oyundaki medeniyetler olarak İngiliz, Çin, Moğollar ve Delhi Sultanlığı’nı açıklamıştı. Şimdiyse Abbasi Hanedanlığı ve Fransızların da uğraşa katılacağını öğrenmiş durumdayız. Oyunun birinci çıkışında toplam sekiz uygarlık olacağını biliyoruz, bu yüzden hala bilmediğimiz iki uygarlığın da oyuna eklenmesini bekleyebiliriz.

Ön siparişler, Steam ve Microsoft Store’da başlamış durumda. Xbox Game Pass aboneleri de oyuna birinci günden sahip olabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir